A A A

AKCJA "NIE DO PARY"

 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza do wzięcia udziału w II edycji akcji "Nie do pary" z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

21 marca ubieramy dwie różne skarpetki na znak jednoczenia się z osobami dotkniętymi Zespołem Downa.

Temat „skarpetek” zaproponowany został również uczniom klas IV-VI Szkół Podstawowych z powiatu nowodworskiego. Chętni uczniowie mają za zadanie przygotować projekty dwóch różnych skarpetek, czyli „Nie do pary”. Z każdej szkoły zostanie wybranych 6 projektów, a ich autorzy wezmą udział w warsztatach kreatywnych, które odbędą się 21 marca w Żuławskim Ośrodku Kultury.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 9.30 i przez dwie kolejne godziny uczestnicy zrealizują swoje pomysły i projekty. Do akcji zostali zaproszeni także przedstawiciele lokalnych władz, którzy również będą mieli okazję wykazać się kreatywnością w projektowaniu i wykonaniu głównego symbolu tego dnia - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

21 marca, zarówno uczestnicy warsztatów, jak i wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawę, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia osób z Zespołem Downa oraz koszulki zaprojektowane i wykonane podczas poprzedniej edycji.

-Dzięki zaangażowaniu uczniów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, 11 marca odbyło się spotkanie młodych artystów oraz osób z ZD. Licealiści podzielili się swymi talentami podczas wspólnych warsztatów. Efekt tej współpracy, to między innymi, prace z gliny oraz zdjęcia z nietypowej sesji zdjęciowej. Prace również do obejrzenia 21 marca w sali ŻOK - tłumaczy K. Reich-Stępniewska. - Ponadto zapraszamy wszystkich czytelników, do przyłączenia się do akcji poprzez nałożenie w tym dniu tzn. 21 marca 2019 dwóch różnych skarpetek. Jeśli jednak skarpetki to za mało, można założyć kolorowe ubrania. Kolory przewodnie Światowego Dnia Zespołu Downa to granatowy i czerwony. Jeśli ktoś zechce ozdobić swoje nowe skarpetki, również serdecznie zapraszamy na warsztaty! Wszystkich pracowników i podopiecznych placówek, takie jak szkoły, przedszkola oraz pracowników urzędów zachęcamy nie tylko do nałożenia skarpetek, ale także do wykonania sobie wspólnego zdjęcia, na którym je wyeksponują. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres barbarameca.sosw@wp.pl.

Najciekawsze zdjęcia, pojawia się na stronach Starostwa Powiatowego oraz Gminy Nowy Dwór Gdański.

K.Reich-Stępniewska 
Fot. SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.