DOŻYNKI GMINNE 2017 RELACJA

Tegoroczne dożynki dopisały nie tylko ze względu na piękną pogodę, ale także na ilość uczestników. Dożynki Gminne w Marzęcinie rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Uroczystej liturgii przewodniczył ksiądz Andrzej Domoń, duszpasterz rolników wraz z okolicznymi kapłanami. Ważnym elementem było poświęcenie chleba dożynkowego oraz wińców przygotowanych przez Sołectwa z naszej gminy. Następnie odbył się przemarsz dożynkowy na plac przy ZSP w Marzęcinie. Starostowie dożynek Beata Gołębiowska i Igor Werbowski przekazali chleb na ręce Burmistrza Jacka Michalskiego, który dokonał oficjalnego otwarcia. Do zebranych zwrócił się Senator RP, Leszek Czarnobaj. Odczytano także list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztofa Jurgiela. Przybyłe na dożynki dlelgacje z miast partnerskich Sarny, Swietłyj i Hennef przywitały uczestników i podziękowały za możliwość przyjazdu i wzięcia udziału w tradycyjnym polskim święcie plonów.

Nie zabrakło jak co roku wręczenia nagród od Burmistrza oraz Mnistra Rolnictwa dla zasłużonych rolników. Ocenionio i wręczono nagrody za najlepszy wieniec i stoisko. Najwięcej emocji wzbudził Turniej Sołectw !  Wspaniała sportowa rywalizacja i mnóstwo zabawy. Dla każdego było coś dobrego. Na scenie wystąpili artyści z ZSP Marzęcino, Chór Sursum Corda, Młodzieżowy Chór z ŻOK-u, Chór Mereżywo z Ukrainy, Chór z Hennef oraz Żuławskie Bursztynki.  Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tegorocznych dożynek. Swoje podziękowania kierujemy również do sponsorów.;  DALSZA CZĘŚĆ RELACJI WKRÓTCE

- PPH Mariola i Janusz Szalczewscy Sp.j.

- BIO-ŻUŁAWY Sp. z o.o.

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska „MALUTA”

- Koćko Danuta Zakład Budowlany

- ProCam Polska