GDY SŁABOŚĆ STAJE SIĘ SIŁĄ

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim, Tomasz Pawlak podsumował konkurs - "Gdy słabość staje się siłą", który skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz I klas szkół średnich z terenu powiatu nowodworskiego.

Konkurs miał na celu uświadomienie młodzieży negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych, a także stosowania przemocy fizycznej i psychicznej.

Podczas gali w Żuławskim Parku Historycznym wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu.

1 miejsce zajęła drużyna klasy VIII z ZSP w Drewnicy
2  miejsce zajęła drużyna klasy I TOŻ z Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim.
3 miejsce zajęła drużyna klasy VII z ZSP w Drewnicy

Fundatorem części nagród była Gmina Nowy Dwór Gdański. Nagrody wręczył m.in. Burmistrz Jacek Michalski oraz Sekretarz Gminy Iwona Kąsek.

Punktem kulminacyjnym gali było spotkanie z Jerzym Górskim - mistrzem świata w podwójnym Ironamanie. Na podstawie jego biografii powstał film "Najlepszy".

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Fot. Krystian Falk