KONKURS FIRST LEGO LEAGUE

SUKCES NASZYCH NA FIRST LEGO LEAGUE!
W Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się etap regionalny konkurs - First Lego League, zorganizowanego przez Fundację ALE Nauczanie.

W konkursie udział wzięło 6 drużyn: LegoMarze (ZSP Marzęcino), Team Żuławy (Sp1), LEEGOSP2 (Sp2), SGA GPNT Gdańsk 18, SGA PPNT Gdynia i SGA GPNT Gdańsk 17.

Drużyny musiały skonstruować i zaprogramować robota złożonego z klocków, a następnie wykonać określone zadania na specjalnej macie. Oprócz tego, zadaniem zespołów było opracowanie określonego problemu badawczego dot. budownictwa w mieście.

Nie zabrakło zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Klasyfikacja końcowa:
Najlepsza konstrukcja robota - LegoMarze
Najlepsza praca grupowa - LEGOSP2
Najlepsza praca badawcza - Team Żuławy
Najlepsza praca robota - SGA GPNT Gdańsk 18
Zwycięzca zawodów - SGA GPNT Gdańsk 18
Nagroda sędziowska - SGA GPNT Gdańsk 17

Nagrody wręczyli - Burmistrz Jacek Michalski i współorganizator polskiej edycji międzynarodowego konkursu FIRST® LEGO® League Jakub Piasecki.

Burmistrz wręczył również upominki dla wszystkich uczestników.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Dziękujemy Fundacji ALE Nauczanie za wybranie naszej miejscowości, Państwu Prezesom Małgorzacie i Piotrowi Łukasiuk i załodze Firmy Stolmach za przygotowanie specjalistycznych stołów, Dyrektorowi Waldemarowi Sobczakowi za przygotowanie szkoły, wolontariuszom za pomoc przy organizacji, Żuławskiemu Ośrodkowi Kultury za przygotowanie dodatkowej oferty zajęć skierowanej do uczestników First LEGO League. Jesteście wspaniali!