MOST ZWODZONY PO REMONCIE

Zabytkowy most zwodzony w centrum Nowego Dworu Gdanskie otwarty!

Przez pół roku obiekt był zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. W tym czasie odbyły się prace renowacyjne. Most zyskał nową nawierzchnię, przywrócono oryginalną kolorystykę, uruchomiono mechanizm podnoszenia przęsła oraz zamontowano oświetlenie.

Na moście będzie obowiązywał zakaz przejazdu rowerem (można przeprowadzić) ze względu na szczeliny między elementami łączącymi (istotne przy podnoszeniu mostu), które wynosić będą od 3 do 4 cm.
Zakaz podyktowany jest względami bezpieczeństwa.

Ze względu na to, że pod mostem znajduje się 17 gniazd jaskółek, ruch wodny będzie umożliwiony po zakończeniu okresu lęgowego w okolicach października (będzie się otwierał).

Dzięki środkom z budżetu gminy oraz funduszy europejskich, udało się poprawić stan techniczny oraz przywrócić mechanizm podnoszenia przęsła.

Wykonawcą prac była firma Mosty Kujawy. Koszt inwestycji wyniósł 2 484 999, 75 zł

Niech służy nam przez wiele lat! Gmina jest dla Was.

Fot.  Kamil Dyl