A A A

NAGRODY BURMISTRZA 2019

Po raz 28 odbyła się gala wręczenia Nagród Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.

Wyróżnienie jest przyznawane od 1991 roku. Przez ten czas nagrodzono ponad 180 osób, instytucji oraz firm, które zasłużyły się na rzecz gminy Nowy Dwór Gdański i jej mieszkańców.

Zanim przystąpiono do wręczenia nagród, uczczono minutą ciszy pamięć Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, który był laureatem Nagrody Burmistrza z 2017 roku.

Burmistrz Jacek Michalski postanowił przyznać w tym roku statuetki następującym osobom oraz instytucjom

➡️Jiříemu Pšurnemu - za wkład włożony w rozwój dobrosąsiedzkich relacji między naszymi miasta partnerskimi (Velka nad Velickou – Gmina Nowy Dwór Gdański), za krzewienie aktywności obywatelskiej oraz współpracę na płaszczyznach: kulturowych, sportowych i edukacyjnej.

➡️Marcinowi Owsińskiemu - za krzewienie wiedzy o najnowszej historii Żuław, propagowanie aktywności obywatelskiej oraz kształtowanie świadomości społecznej.

➡️Tomaszowi Komoszyńskiemu - za wieloletnie działania związane z zapewnianiem bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy Nowy Dwór Gdański oraz za wsparcie udzielane gminnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.

➡️Klubowi Nowodworskiemu za Dzień Osadnika - za zainicjowanie w naszej gminie corocznych obchodów Dnia Osadnika, dzięki którym kultywowana jest pamięć o pierwszych Osadnikach na Żuławach wśród mieszkańców Żuław i Powiśla.

➡️Teatrowi Bez Kurtyny - za zaangażowanie wkładane w działalność związaną z kształtowaniem wrażliwości artystycznej wśród mieszkańców Gminy Nowy Dwór Gdański oraz realizację przedsięwzięć przyczyniających się do budowania korzystnego wizerunku Żuław.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za Waszą aktywność, wsparcie oraz ofiarność. 

Podczas gali nie zabrakło części artystycznej. Dla zgromadzonych gości zagrał Tomasz Stroynowski w duecie z Moniką Jastrzębską-Opitz. Uroczystość poprowadził Krystian Falk.

Fot. Kamil Dyl