NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - RELACJA

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom za wspólny udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.️

Jak uczciliśmy 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości?
-  W kościele pw. Przemienienia Pańskiego, odbyła się Msza Święta za Ojczyznę i mieszkańców gminy.
- Harcerze z 11. Nowodworskiej Drużyny Harcerskiej "Płomienie", rozprowadzali pamiątkowe kotyliony, wykonane przez Świetlicę Profilaktyczną.
- Przemaszerowaliśmy przez miasto przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Nowego Stawu.
- Przed pomnikiem przy ul.Wejhera odśpiewaliśmy hymn, strażacy z PSP wciągnęli uroczyście na maszt flagę, po czym odbyły się przemówienia Burmistrza Jacka Michalskiego i Starosty Nowodworskiego Jacka Grossa.
-  Przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć bohaterów Niepodległościowych.
- Na uczestników czekał darmowy poczęstunek przy Urzędzie Miejskim, przygotowany przez KGW Marzęcino.
- W Żuławskim Parku Historycznym otworzono wystawę "Odwaga i roztropność polskiego żołnierza", po czym odbyła się się projekcja filmu "Odważni i roztropni".
-  Razem z Tomkiem Stroynowskim, Krainą Otwartej Sztuki oraz chórami działającymi przy ŻOk-u: Rewelersi, Ach te baby i Chór po 16-stej odśpiewaliśmy pieśni patriotyczne.
-  Nie zabrakło także tradycyjnych rogali świętomarcińskich.

Dziękujemy Orkiestrze Dętej z Nowego Stawu, pocztom sztandarowym, służbom mundurowym,pracownikom ŻPH-u, Klubowi Nowodworskiemu, zuchom i harcerzom.

Razem dla NIEPODLEGŁEJ!
Fot.  Kamil Dyl, Krystian Falk