A A A

NASZE KGW SĄ NAJLEPSZE

Po raz VIII w Starym Polu odbył się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla. Naszą gminę reprezentowały KGW Jazowa, KGW Marzęcino oraz debiutantki z KGW Orłowo. Panie stanęły do rywalizacji w kilku konkurencjach. Oceniane były m.in. potrawy, stroje oraz układ taneczny. Każdy przygotował coś innego. Nie zabrakło dużo emocji i śmiechu. Najważniejsza była jednak wspólna zabawa. Z naszego powiatu najlepsze okazały się dziewczyny z KGW Jazowa, które będą nas reprezentować na etapie wojewódzkim konkursu. Zmaganiom gospodyń przyglądał się Burmistrz Jacek Michalski, który wręczył nagrody rzeczowe dla KGW z naszej gminy oraz przyznał bon pieniężny w ramach Stowarzyszenia Żuławy dla zwyciężczyń z Jazowa.  Dziękujemy za reprezentowanie gminy Nowy Dwór Gdański i gratulujemy osiągnięć! Jesteście kochane!