A A A

ODWIEDZIŁ NAS JULIUS HINZ

 W Urzędzie Miejskim doszło do spotkania Burmistrza Jacka Michalskiego oraz Juliusa Roberta Hinza - honorowego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego. Pan Julius przywiózł do naszego miasta oryginalną butelkę jałowcówki wraz z kieliszkami - Stobbes Machandel, wyprodukowaną w dawnym Tiegenhof. To cenny eksponat historyczny.

Burmistrz z kolei przekazał obraz, przedstawiający most zwodzony w centrum naszego miasta, który w tym roku przeszedł renowację. Właśnie taki most pamięta Pan Hinz z czasów swojej młodości, zanim musiał uciekać z miasta.

W rozmowach uczestniczyła także Skarbnik Gminy Anna Pałubicka, małżonka Julius Hinza oraz Harry Lau, Przewodniczący Związku Emerytów i Rencistów.

➡️ O historii Juliusa Roberta Hinza przeczytamy na http://www.klubnowodworski.pl/…/2-uncategor…/182-julius-hinz

Dziękujemy za wizytę laugh

Fot. Krystian Falk