A A A

PARTNERSKA WIZYTA W SARNACH

W dniach od 2 do 6 sierpnia br. mieszkańcy naszej gminy przebywali w mieście partnerskim Sarny na Ukrainie. Gospodarze spotkania przygotowali atrakcyjny program, w którym aktywnie uczestniczyła młodzież polska, ukraińska oraz mieszkańcy obydwu miast.

W trakcie wizyty nowodworzanie mieli możliwość licznych spotkań i rozmów. Odbyło się m.in. spotkanie z Panią Mer miasta Sarny Svietłaną Usik oraz wicemerem Victorem Chomiczem. Młodzi nowodworscy sportowcy wzięli udział w turniejach unihoka oraz piłki nożnej. Wieczorem zaś spotkali się z młodzieżą ukraińską na integracyjnych zabawach i dyskotece.

W niedzielę 5 sierpnia nowodworzanie wzięli udział w uroczystościach odpustowych, które odbyły się w polskim kościele pw. Przemienienia Pańskiego, po których Ksiądz Władysław Łukasiewicz zaprosił gości na uroczysty obiad i spotkanie z miejscowymi pielgrzymami.

Delegacja naszego miasta odwiedziła także Łuck, gdzie zwiedziła miasto, XIV wieczny zamek i Katedrę. Odbyło się też spotkanie z wicekonsulem Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku panem Markiem Zapórem oraz Biskupem Ordynariuszem Łuckiej Diecezji Vitalijem Skomorowskim.

Było to kolejne bardzo udane integracyjne spotkanie młodzieży oraz mieszkańców naszego miasta z młodzieżą i mieszkańcami partnerskiego miasta Sarny. Okazja do kolejnego spotkania już niedługo. W październiku, tym razem w Nowym Dworze Gdańskim gościć będziemy młodzież z Sarn na spotkaniu młodzieży młodzieży miast partnerskich.

Wyjazd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego oraz Żuławskie Towarzystwo Sportowe w ramach projektu „Różni sobie, a jednak tacy sami, dofinansowanego przez Urząd Miasta.

Fot. Żuławskie Towarzystwo Sportowe/Tadeusz Studziński