A A A

RELACJA Z WIGILII ŻUŁAWSKIEJ

relacja z Wigilii Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim. 

Świętowanie rozpoczęliśmy w Żuławskim Parku Historycznym od wykonania własnoręcznych ozdób świątecznych, które udekorują nasze domowe choinki. Dla osób, które niekoniecznie dobrze czują się w artystycznych pracach, przygotowane zostały warsztaty pieczenia pierników wink

Na placu przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury odbyły się pozostałe wydarzenie w ramach Wigilii Żuławskiej. Jak co roku pojawili się Mikołaje na motorach, którzy sprawili radość najmłodszym uczestnikom. 

Na przybyłych mieszkańców czekał poczęstunek, jarmark świąteczny, szopka z osiołkami, Mikołaje z cukierkami i przede wszystkim koncerty kolęd i pastorałek w przeróżnym wykonaniu. 

Na scenie wystąpili/y: ZSP Kmiecin, SP1, Wesołe Smerfiki, Chór Sursum Corda, Miejskie Przedszkole nr 4, Żuławskie Bursztynki, Poleczka, Liceum Ogólnokształcące, zespół z Drewnicy, Chór po 16-tej, Ach te baby, Rewelersi, Kraina Otwartej Sztuki, Studio wokalne ŻOK-u. 

Razem z mieszkańcami byli włodarze: Burmistrz Jacek Michalski, Zastępca Burmistrza Rafał Kubacki, Starosta Jacek Gross, Wicestarosta Barbara Ogrodowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Krawczyk, Radni z gminy i powiatu.

Podczas wydarzenia zbierane były środki finansowe na rzecz Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Dziękujemy przybyłym mieszkańcom, wolontariuszom i tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy wspólnie świętować laugh

Organizatorzy: Powiat Nowodworski, Gmina Nowy Dwór Gdański, Żuławski Ośrodek Kultury, Żuławski Park Historyczny.
Relacja wideo - KLIKNIJ,ABY ZOBACZYĆ 

Fot. Krystian Falk. SP1 w Nowym Dworze Gdańskim