A A A

SPOTKANIE FLAŻOLECISTÓW

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie wzięli udział w kolędowaniu flażolecistów „Hej kolęda, kolęda” w Kościele św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Ten specjalny koncert, był dedykowany babciom i dziadkom z okazji ich święta. Uczniowie z Lubieszewa zagrali kolędy razem z 200 flażolecistami z województwa zachodniopomorskiego.

W spotkaniu wzięło udział 15 zespołów. Grupa zdolnych muzyków z naszej szkoły liczyła 30 uczniów. W czasie koncertu młodych muzyków wspierali także starsi koledzy z Akademii Sztuki.
Do szczecińskiego wyjazdu flażoleciści przygotowywali się od listopada, pracowali nad repertuarem składającym się z dwudziestu kolęd, pastorałek polskich i zagranicznych.

Pierwszy utwór pt. „Gwiazda na wietrze” był dedykowany Śp. Pawłowi Adamowiczowi. Organizatorzy postawili na różnorodność wykonawczą, oprócz flażoletów zabrzmiały kolorowe dzwonki, handchimesy, okaryny przy akompaniamencie keyboardu, gitar, tarabanu i cajonu.

Udział w koncercie w Szczecinie był dla zespołu flażolecistów wielkim wyróżnieniem, radością i niezapomnianym przeżyciem.

Uczniowie z SP Lubieszewo uczą się gry na flażoletach od 8 lat pod okiem nauczycielki muzyki Pani Kamili Żwirek. Trzykrotnie brali również udział w Poznańskich Spotkaniach Flażolecistów „Śladami Trzech Króli” oraz zagrali na koncercie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Poznaniu. W ubiegłym roku zostali zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Kwidzyńska Wiosna Muzyczna i zagrali wspólnie z muzykami z Akademii Muzycznej oraz uczniami z kwidzyńskich szkół podstawowych.

Oprócz udziału w koncercie wyjazd do Szczecina był okazją do zwiedzenia ciekawych miejsc. m.in. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 
Centrum Dialogu Przełomy, Muzeum Narodowego w Szczecinie i wystawy „Spotkanie z Afryką” oraz Teatru Lalek Pleciuga.

Szkoła dziękuje Burmistrzowi Nowego Dworu Gdańskiego, Jackowi Michalskiemu za wsparcie przedsięwzięcia. Dziękuje także wszystkim, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” umożliwiając w ten sposób nasz wyjazd: Żuławskiemu Bankowi Spółdzielczemu, Firmie Stolmach, Firmie Katex oraz księdzu Arkadiuszowi Dekańskiemu.