A A A

XXII KONCERT FLAŻOLECISTÓW

Już po raz trzeci uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie wzięli udział   w niezwykłym  koncercie flażolecistów w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej, który odbył się 13 stycznia 2018r. Były to XXII Ogólnopolskie Spotkania Flażolecistów. W koncercie wzięło udział aż 1700 muzyków z całej Polski, byliśmy jednym z siedemdziesięciu  zespołów, który przyjął zaproszenie Ogólnopolskiego Ruchu Flażoletowego. Grupa zdolnych muzyków z naszej szkoły liczyła 45 uczniów. W czasie trwania koncertu flażoleciści zagrali 11 pięknych  kolęd i pastorałek.

 

Udział w koncercie w Poznaniu był dla zespołu flażolecistów wielką radością i niezapomnianym przeżyciem. Do jego udziału uczniowie przygotowywali się 2 miesiące, solidnie trenowali i spotykali się na próbach.

 

Oprócz udziału w koncercie wyjazd do Poznania był dla uczniów okazją do zwiedzenia ciekawych miejsc. W Bazylice Archikatedralnej, gdzie koncertowali zobaczyli  Złotą Kaplicę – miejsce pochówku Mieszka I, Dobrawy i Bolesława Chrobrego. Uczniowie zobaczyli Stary Rynek w Poznaniu oraz Rogalowe Muzeum, gdzie poznali legendy o powstaniu rogali świętomarcińskich, uczyli się ich wypieku oraz gwary poznańskiej. Młodzi artyści odwiedzili również stolicę państwa Piastów – Gniezno, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili Bazylikę Archikatedralną z Drzwiami Gnieźnieńskimi oraz Muzeum Archidiecezjalne.

Dziękujemy bardzo Burmistrzowi Nowego Dworu Gdańskiego za wsparcie przedsięwzięcia. Dziękujemy równie gorąco wszystkim, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” umożliwiając w ten sposób nasz wyjazd i rozwijanie młodych talentów.

/Szkoła Podstawowa w Lubieszewie/